Jakie gry są polecane dla fanów horrorów?

Jeśli jesteś fanem horrorów i lubisz poczuć dreszcz emocji w trakcie grania, to ten artykuł jest dla ciebie. Przedstawiamy listę gier, które powinny zadowolić największych miłośników tego gatunku. Przygotuj się na wiele nieprzespanych nocy i niezapomniane wrażenia!

 1. Resident Evil 2 Remake
  Jeden z najbardziej znanych i kultowych tytułów w historii gier w końcu doczekał się remake’u. “Resident Evil 2 Remake” to mroczna opowieść o inwazji zombie w Racoon City. Realistyczna grafika i doskonała atmosfera sprawiają, że gra jest prawdziwym must-have dla fanów horrorów.

 2. Silent Hill 2
  To absolutna klasyka gatunku, która do dziś budzi grozę u graczy. “Silent Hill 2” to opowieść o Jamesie Sunderlandzie, który przybywa do miasteczka Silent Hill po otrzymaniu tajemniczego listu od swojej zmarłej żony. Gra słynie z niepowtarzalnej atmosfery i gry na emocjach, której doświadczysz podczas odkrywania mrocznych tajemnic miasteczka.

 3. Outlast
  Jeśli szukasz czystej i surowej grozy, to “Outlast” jest dla ciebie. Wcielając się w rolę dziennikarza, którego zadaniem jest odkrycie prawdy o tajemniczym szpitalu psychiatrycznym, będziesz musiał przetrwać noc wśród obłąkanych pacjentów i niebezpiecznych eksperymentów. Gra cechuje się przerażającą atmosferą i brakiem możliwości walki, co tylko podkreśla poczucie bezsilności.

 4. Amnesia: The Dark Descent
  “Amnesia: The Dark Descent” to jedna z najbardziej przerażających gier, jakie kiedykolwiek powstały. Jako Daniel, bohater pozbawiony pamięci, musisz odkryć prawdę o swojej przeszłości w mrocznym zamku. Gra stawia na intensywną atmosferę i rozwiązywanie zagadek, a brak możliwości obrony przed przeciwnikami tylko podkręca poziom strachu.

 5. Alien: Isolation
  Każdy fan kultowego filmu “Obcy” powinien zagrać w “Alien: Isolation”. Wcielając się w rolę Amandy Ripley, córki legendarnego Ellen Ripley, musisz przetrwać na pokładzie jednego z kosmicznych statków, zagrażanym przez potwornego obcego. Gra cechuje się doskonałą atmosferą i inteligencją sztucznej inteligencji przeciwnika, co tylko podkreśla uczucie zagrożenia.

 6. PT
  “Playable Teaser” to jedyny istniejący dowód na to, co mogło być nową odsłoną serii “Silent Hill”. Gra, która pierwotnie była zapowiedzią “Silent Hills”, została wycofana z PS Store, ale ci, którzy zdążyli ją pobrać, nie zapomną nigdy o jej przerażającej atmosferze i niezwykłych zagadkach.

 7. Layers of Fear
  Ostatnią grą na naszej liście jest “Layers of Fear”. Wcielasz się w postać malarza, który zmaga się z chorobą psychiczną. Podążając za tragikomiczną i przerażającą historią, będziesz odkrywał sekrety w swoim domu i starał się zachować zdrowie psychiczne. Gra wyróżnia się unikalną narracją i odważnym podejściem do tematu.

Podsumowanie
Jeśli jesteś fanem horrorów, powyższe tytuły powinny być na twojej liście do przetestowania. Pamiętaj, że te gry nie są przeznaczone dla osób o słabych nerwach, ale jeśli lubisz mocne wrażenia, to na pewno znajdziesz coś dla siebie. Przygotuj się na niezapomniane przygody w świecie ciemności i strachu!