Jak oglądać Ipla, TVP Vod i TVN Player za granicą.

Wstęp

Wraz z rozwojem sieci  coraz częściej oglądamy telewizję online. Wraz ze zmianą postrzegania internetu jak miejsca gdzie dostępne są programy i seriale  stacje telewizyjne przeniosły swoją ofertę do sieci.

Sprawiło to, że stała się ona łatwiej dostępna, ale tylko dla osób przebywających w kraju.  Poniżej zajmiemy się jak oglądać ipla, TVP,  Vod.pl czy TVN  Player za granicą szybko i łatwo.

Blokada regionalna

Przyczyną niemożliwości oglądania polskich serwisów Vod takich jak tvn player za granicą jest  blokada regionalna. Blokada regionalna to mechanizm rozpoznający czy użytkownik łączący się z siecią przebywa za granicą czy w kraju. Dzieje się tak ponieważ adres lokalnego dostawcy internetu, który otrzymuje osoba przebywając za granicą nie jest polski.

blokada regionalna tvn player za granicą
Obrazek blokada regionalna TVN Player.pl
Blokada regionalna TVP za granicą
Obrazek blokada regionalna Vod.TVP.pl

Jeżeli nasz adres jest z kraju innego niż Polska a chcielibyśmy włączyć TVN Player, ipla lub TVP  otrzymamy komunikaty jak niżej:

„Przepraszamy, ze względu na ograniczenia licencyjne nie możemy wyświetlić tego wideo w Twoim kraju. Obecnie ten film jest dostępny tylko na terenie Polski”

lub

„Z uwagi na ograniczenia licencyjne materiał jest niedostępny w kraju, z którego się łączysz”

to znak, że dostęp z Twojego kraju jest ograniczony przez blokadę regionalną.

Czyli jak obejrzeć tvn player za granicą

Aby uzyskać dostęp do tv online i oglądać polskie serwisy za granicą takie jak  ipla, Vod TVP czy TVN Player należy posiadać polski adres internetowy.

Można go uzyskać za pomocą serwisów ProxyOnline.pl lub VPNPoland.pl.

Serwisy te umożliwiają otrzymanie polskiego IP dla osób przebywających poza Polską i dostęp do serwisów takich jak ipla, TVP czy TVN Player za granicą

tvn player za granicą

 

Więcej informacji można uzyskać wchodząc na  strony serwisów oferujących polskie IP dla osób przebywających za granicą:

http://proxyonline.pl lub http://vpnpoland.pl

Za pomocą każdego z serwisów  możemy łatwo połączyć się z polską siecią, ominąć blokadę internetową i uzyskać dostęp do  polskich serwisów oferujących telewizję online.

Dostęp możliwy jest na wielu platformach i systemach, komputerach z systemem Windows, Mac, tabletach i telefonach Android oraz iOS, Ipad, Iphone.

Każdy z serwisów oferuje 3 sposoby na uzyskanie polskiego adresu IP, tak, że po kilku minutach możliwe będzie oglądanie polskich takich jak TVN Player, TVP czy ipla.

Przegląd polskich serwisów telewizji online i vod

Gdy już uzyskamy dostęp do polskich serwisów te będziemy mogli wybierać co chcemy obejrzeć. Poniższe zestawienie pomoże nam w określeniu co i jak można obejrzeć w świecie polskiego vod.

TVN Player – Player.pl

Platforma vod dostępna pod adresem TVNPlayer.pl lub Player.pl i telewizji online należąca do Grupy TVN udostępniająca programy, seriale, informacje i filmy stacji: TVN, TVN Style, TVN Turbo, TVN7, TVN24, TVN Meteo, TTV, TVN Biś, FilmBox, Kino Polska i AXN.

TVP Vod

Serwis Telewizji Polskiej TVP znajdujący się pod adresem vod.tvp.pl zawierający seriale, programy, filmy, wydarzenia sportowe, wiadomości i teatr telewizji. W ramach serwisu istnieje możliwość oglądania materiałów dostępnych na kanałach: TVP1, TVP2, TVP Seriale, TVP Info, TVP Kultura, TVP Sport,  TVP Historia,  TVP rozrywka i TVP ABC

Ipla

Należący do telewizji Polsat serwis telewizji online znajdujacy się pod adresem ipla.pl oferujący programy i seriale telewizyjne oraz filmy, wydarzenia sportowe i transmisje na  żywo pochodzące z kanałów: Polsat, Polsat News, Superstacja, TV Biznes, 4Fun, FightBox

Netflix

Zdobywająca coraz większą popularność polska wersja amerykańskiego Netflix.com. Jej dużą zaletą jest posiadanie polskiego dubbingu lub napisów w języku polskim. W bibliotece znajdziemy seriale, programy i filmy w wielu kategoriach w polskiej wersji językowej.

Vod.pl

Bardzo popularny w Polsce serwis Vod, w którym można obejrzeć filmy i seriale online, dokumenty, bajki, programy publicystyczne, muzykę i rozrywkowe. Stworzony przez największy polski portal Onet.pl zawierający tysiące materiałów filmów i seriali.

Pozostałe serwisy vod

Show Max

Internetowy serwis nawiązujący do Netflix, zawiera dużą liczbę zagranicznych seriali dostępnych w polskich tłumaczeniu lub z polskimi napisami.

HBO Go

Należący do HBO internetowy serwis vod udostępnia filmy, seriale i programy pochodzące z HBO i Cinemax.

Youtube

Bardzo popularny serwis internetowy zawierający kilka miliardów filmów, programów, seriali, dokumentów, teledysków oraz różnego rodzaju rozrywki. Dla każdego kraju dostępna jest alternatywna względem treści wersja.